SEO Danışmanlığı 🚀

seo danışmanlığıSEO danışmanlığı hizmeti, almaya karar vermek uygulamaya geçirmek kadar önemli bir iştir. Google’da yükselmek ve daha fazla potansiyel müşteriye/kullanıcıya erişmek isteyen web site sahipleri danışmanlık desteğinden faydalanabilir. Yapılacak seo danışmanlık çalışmaları tamamen organik olmalı, web sayfanızı spam oluşturacak hiçbir seo çalışması yapılmamalıdır. Dolayısı ile seçim danışman yaparken: web sayfanızı Google gibi arama motorlarının seveceği hale getirecek ve bunu hiçbir hile kullanmadan, doğal yollar ile yükseltecek danışmanları tercih etmelisiniz.

Google yayınlamış olduğu her güncelleme ile algoritmasını aldatmak üzere hazırlanmış her tür çalışmayı cezalandırmaktadır. Dolayısı ile yapılacak çalışmaların sağlıklı şekilde yapılması yapılacak olan seo çalışmasının sürdürülebilir olmasını da etkileyecektir. SEO danışmanlık ayrıntılarını görüşmeden önce aklınıza takılabilecek birtakım soruları aşağıda sizin için hazırladım.

SEO Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu Niçin Yapılır?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan ve Türkçe’ye arama motoru optimizasyonu olarak geçmiş bir terimdir. Ülkemizde en çok Google’da birinci sayfaya çıkmak, arama motorunda ilk sırada olmak gibi amaçlarla tarif edilmektedir. Elbette ki ilk sayfada ilk sırada olmak çok önemlidir fakat her şey değildir. Yapılan araştırmalara göre tüm tıklamaların yalnızca %36’sı ilk sayfa 1. sıradaki web sayfasına gitmektedir. Geri kalan tüm tıklamalar diğer sıralamalardaki web sayfalarınca paylaşılmaktadır. SEO danışmanlık faaliyetine başladığımızda sizinle sektör ve rakip analizi yapacağımız için olmanız gereken en doğru yeri de belirleyecek, gereksiz maliyet ve zaman harcamalarınızın da önüne geçme imkanı bulacaksınız. Kurumsal bir seo danışmanlığı yaklaşımı ile maliyetlerinizi azaltmanız mümkündür.

Arama motoru optimizasyonunu yani SEO’yu web sayfanızın arama motorlarından(Google, Yandex vb.) daha fazla müşteri kazanmanız için gerçekleştirmekteyim. Alacağınız seo danışmanlığı hizmeti ile bu hedefiniz için ilk adımı atmış olacaksınız. Günün sonunda ne kadar üst sıralara çıkarırsak çıkaralım, değerlendireceğimiz nokta cironuza yapacağı pozitif katkı olacaktır.

SEO Danışmanlığı Ücreti Ne Kadar?

SEO danışmanlık ücreti, SEO çalışmasını gerçekleştirecek seo danışmanının şartlarına göre değişmektedir. Birçok seo danışmanı yıllık anlaşmalarla aylık ödemeler alıyor iken diğer birçok seo danışmanı ise %50-50 şeklinde ödemeleri almaktadır. SEO hizmeti alacak olan web site sahipleri, SEO danışmanlığı için aylık 200-1000 $ arası bir ücret ödemektedirler. Fiyat aralığının bu denli fazla olmasının sebebi ücretin rekabetin yoğunluğuna, hedeflenen noktaya ve mevcut duruma göre değişiklik göstermesinden kaynaklanmaktadır. SEO danışmanlık desteği almadan önce SEO danışmanı ile yapacağınız görüşme yaklaşık maliyeti ortaya çıkarmak açısından son derece önemlidir. Yine de size fikir vermesi açısından şu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: SEO Ücretleri

SEO Danışmanlığı Aşamaları

Örnek vermek gerekirse bir SEO danışmanı olarak danışmanlık sürecinin en başından, danışmanlığı sonuçlandırdığımız güne dek projeyi sahiplenmekteyim. Butik bir danışmanlık yaklaşımı ile seo paketi değil, size, ihtiyaçlarınıza özel bir çalışma planlıyor ve onayınıza sunuyorum. Onayınızın alınması ile birlikte çalışmalara başlıyor her adımda yapılan faaliyetleri ve gelişmeleri raporluyorum. SEO uzmanı olarak gerçekleştireceğim seo çalışmaları içerisinde şu faaliyetler yer almaktadır:

  • Mevcut Durum Analizi: SEO danışmanlığı öncesinde web sayfanızın hem site içi hem de site dışı analizi yapılmakta eksik, hatalı ve doğru kısımlar analiz edilmektedir.
  • Sektör Analizi: Sektör derinlemesine incelenir. Yapılan incelemeler ile birlikte sektörün ihtiyaçları, eksiklikleri, değer katabileceğimiz noktalar tespit edilir ve müşteriye bildirilir. Rakip analizi ile birleştirilerek uygulanacak strateji açısından çok önemli bilgiler barındırmaktadır.
  • Rakip Analizi: Arama motorlarında ön sayfalarda yer alan rakipleriniz tüm detaylarıyla incelenir, eksik kalmış olduğu noktalar yakalanarak; önlerine geçmemiz için uygulanması gereken stratejiler belirlenir.
  • Planlama: Site içi ve site dışı gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili planlar müşteri ile değerlendirilerek hazırlanılır. Bu aşamada kabul edilen planlar çalışma sürdüğü müddetçe değişikliğe uğratılmaz, bu projenin başarısı için olmazsa olmaz bir şarttır. Bundan dolayı son derece önemli bir aşamadır.
  • Site İçi SEO Çalışmaları: Site içerisinde oluşan hatalar ayıklanır, web siteniz Google gibi arama motorlarının seveceği hale gelir.
  • Site Dışı SEO Çalışmaları: Ağırlıkla backlink çalışmalarının yapıldığı bu aşamada, en uygun backlink, en doğru yerden, en uygun şartlarla alınır.
  • SEO Gözden Geçirme: Yapılan çalışmalar üzerinden son değerlendirmeler yapılır, gerekli ise küçük müdahaleler yapılabilir.
  • Ölçümleme: Çalışmalarının tamamlamasından 1 ay sonra başlattığımız 3 ay boyunca yapmış olduğumuz ölçümlemeler ile birlikte başarıyı sayısal olarak da raporluyoruz.

Yukarıda bahsi geçen faaliyetler size sunulacak olan seo danışmanlığı hizmeti ile yapılmakta, danışmanlık faaliyeti tamamlanmaktadır. İşini doğru ve hilesiz yapan her seo danışmanı gibi size arama motorlarında ilk sayfada olmayı değil şu an bulunduğunuz konumdan daha bir noktada olacağınızı taahhüt ediyorum. SEO uzmanı araştırmalarınızda size 1.sayfayı hatta 1.sırayı garanti eden dolandırıcılardan uzak durmanızı öneriyorum.

SEO&Dijital pazarlama ile ilgili yazılarımı okuyarak da bilginizi geliştirebilir ve danışmanlık almadan da birtakım çalışmalar yapabilirsiniz.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.