Dijital Pazarlama Dünyasında Neler Oldu? (12 Şubat-18 Şubat 2018 )

tarafından
29
Dijital Pazarlama Dünyasında Neler Oldu? (12 Şubat-18 Şubat 2018 )

Merhaba, her hafta olduğu gibi bu hafta da birçok yenilik ve gelişmeler yaşandı. Okuduğum içeriklerden dikkatimi çeken noktaları aşağıda bulabilirsiniz. Keyifle okumalar dilerim.

Dijital Pazarlama Bülteni – 12 Şubat

Google, AMP Stories Denemeleri Yapıyor!

Google, yayıncılardan başlamak üzere AMP Stories denemelerine başladı. bu görsel deneyimi hangi noktada başlatacağını henüz bulamamış olsam da 🙂 AMP Project adlı sitelerinden hikaye örneklerini görebiliyorsunuz. Masaüstü üzerinden deneyimleyebileceğiniz bu özelliği ne yazık ki mobil sürümde daha deneyimleyemiyorsunuz. Hearst ve Washington Post bu ürünü ilk deneyen yayıncı kuruluşlar ve bu ürün deneysel mi kalacak yoksa genele mi yayılacak zaman içerisinde göreceğiz.

Federal Seçim Komisyonu Önerisi Siyasi Reklamların İfşasını Zorlaştıracak Mı?

Rusya, 2018 yılı seçimleri için Federal Election Commission (FEC) tarafından gelen talebi tartışıyor. Biliyorsunuz ki Facebook, Google gibi büyük reklam platformları politikaları gereği doğru olmayan, aldatmaca içeren reklamları askıya alıyor ve son kullanıcıyı koruyor. Hal böyle olunca siyaset gibi kirli, aldatmacanın yüksek olduğu bir alanda online reklamların ne kadar verimli yapılabileceği tartışılır.

Google Görsel Aramalardaki Resmi Göster Butonunu Kaldırdı!

Eskiden resmi göster, git, kaydet, kaydedilenler ve paylaş butonları yer almaktaydı. Bugün ise resmi göster butonu yayından kaldırılmış durumda. Kullanıcılar görselin büyük halini görmek istediklerinde web sayfalarına gitmek ve orası üzerinden görseli elde etmek durumunda kalıyorlar. Böylece Google, kendi üzerindeki telif ihlali konusundaki riskleri ortadan kaldırmış oldu.

Bir önceki yazımda 5-11 Şubat dijital pazarlama gelişmeleri hakkında bilgiler vermiştim. Dilerseniz okuyabilirsiniz.