Google Reklam: Bütçenize Göre Reklam

tarafından
26
Google Reklam: Bütçenize Göre Reklam

google reklam örnekleriGoogle reklam vermek isteyeceğiniz yerlerin başında gelmesi gereken bir platform. Onu böylesine değerli kılan şey ise elbette ki; her gün milyonlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler sunuyor olması. Bu yazıya google reklam, google reklam vermek vb. anahtar kelimeler ile ulaştığınızı varsayarak Google’a nasıl reklam verilir konusu üzerinden bir değerlendirme yapacağız. Zaten Adwords reklam fiyatları ile ilgili bir bilgi ihtiyacınız oluşursa ilgili linkten bu bilgiyi edinebilirsiniz.

Google Reklam Gerçekten Gerekli Mi?

Bence sormanız gereken ilk soru budur. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da bir çay ocağı işletiyorsunuz ve daha fazla para kazanmak istiyorsunuz. Para kazanmak adına Google reklamları çok büyük fırsatlar sunuyor bunu inkar edemeyiz fakat çay ocağınızın 200 mt çaplı bir alanda satış yapması gerekiyorken ne fırsatı sunabilir? O yüzden iş alanınıza göre değerlendirin ve paranızı harcayın.

Google Reklamları Nasıl Yapılır?

Bu nokta hem çok kolay hem de çok zor bir alan. Google’ın https://adwords.google.com adresine gittiğinizde açacağınız hesap ile dakikalar içerisinde reklam vermeye başlayabilirsiniz.”Start Now” diyerek ilk adımı atıyoruz.

google reklam başvurusu

Web sayfamızı ve mail adresimizi yazıyoruz. Google Adwords Reklam Performansınızı İyileştirmek adına önerilere açık olmanız halinde Evet diyerek geçiyoruz.

google reklam nasıl yapılır

Bu aşamada günlük bütçenizi, lokasyonunuzu, hangi anahtar kelimelerle nasıl bir reklam metni ile reklamı yayınlayacağınızı seçmenizi istiyor. Google, çöp hesaplarla uğraşmak istemediği için hemen bu aşamaya geçiriyor anlaşılan.

google reklam yayınlama

Google reklamınız hazır olduktan sonra sizden ödeme yapmanızı istiyor. Ödemeyi kredi kartı ile otomatikleştirebileceğiniz gibi banka havalesi yoluyla da yapabilirsiniz.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra reklamınız onaya gidiyor, onaylandıktan sonra da yayına alınıyor. Bütçenizin elverdiği ölçüde de yayında kalıyor.

Google Reklam Maliyetini Nasıl Düşüreceksiniz?

Yukarıdaki aşamaları tamamlamamız ile birlikte reklamımız yayına girecek ve potansiyel müşterileriniz tarafından görülecektir. Şu ana dek yaptığınız, herkesin yapabildiği ve muhtemelen “Google reklamları ne kadar da pahalıymış!” şeklinde yorumlamanızla sonuçlanacak işlemdi. Fakat şunu bilmelisiniz ki standart yapmış olduğunuz ve maliyeti yüksek olacak tıklama başı maliyeti, başarılı bir optimizasyon ile çok uygun rakamlara mal edebilirsiniz. Adwords danışmanlığı desteği sağlamış olduğum bir firmanın önce-sonra Google reklam maliyetlerini(TBM) aşağıda görebilirsiniz. Siz de bu şekilde bir destek alarak Google reklam maliyetlerinizi düşürebilir, aynı bütçelerle daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.adwords maliyet düşürme