Hakkında

ibrahim akşen hakkında

İbrahim Akşen, 1989 yılının bir pazartesi günü sabaha karşı 05:00 sularında doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini Bursa’nın Gemlik ilçesinde tamamlamış ardından ise Afyon Kocatepe Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünü kazanmıştır.

tobb-baskani-ve-ibrahim-aksenAfyon Kocatepe Üniversitesi’nde okuduğu süre boyunca lisans programına devam etmenin yanında çeşitli kuruluş, organizasyon ve sivil toplum kuruluşlarında faaliyetlerde bulunmuştur. Bu dönem içerisinde yönetim sistemleri ile ilgili eğitimlerin Afyonkarahisar’a getirilmesini ve 1000’e yakın kişinin bu eğitimlerden faydalanmasını sağlamıştır. Eğitim satışındaki başarısını, internet üzerinden yaptığı dijital pazarlama faaliyetleri ile mümkün ve sürdürülebilir kılmıştır.

Üniversite sıralarında iken yapmış olduğu çalışmaların teknik adını çok sonraları katıldığı konferanslar sayesinde öğrenmiştir. Bu bakımdan düşünüldüğünde pazarlama ile ilgili kazanımlarının alaylı olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Yapılan çalışmaların odağında insan davranışlarını, deneyimlerini koyduğumuzda ne tür bir adım atılması gerektiği konusunda soru işareti kalmayacağına inanmaktadır.

Üniversite Sonrası

2012 yılında üniversite hayatının bitimiyle birlikte İstanbul’da pazarlama pozisyonları ile ilgili iş arayışında bulunmuş fakat bu konuda başarılı olamamıştır. Bunu takip eden süreçte kısa bir süre Tuna Eğitim ve Belgelendirme şirketinde birkaç ay Bölge Satış Sorumlusu olarak ardından da Elsan Elyaf A.Ş.’de Yönetim Temsilcisi olarak çalışma hayatını sürdürmüştür.

Elsan Elyaf A.Ş. firmasında Netsis ERP kurulumu çalışmalarında da yer almış, kendisine bağlı departmanların altyapı ve maliyetlendirme çalışmalarında bulunarak firmasına değer katmıştır. Ekip üyesi olarak dahil olduğu proje grubunun ERP projesini başarı ile tamamlaması ile birlikte, kurumsallaşma çalışmalarının en başından sonuna dek yer almıştır. Yoğun gerçekleşen mesailer, pazarlama odağındaki arayışlarına bir müddet ara vermesine sebep olsa da; ulusal ve uluslararası pazarlama yazılarını okumayı sürdürmüş ve konu ile ilgili bilgi birikimi ve vizyonunu tazelemiştir.

Tam zamanlı olarak yönetim sistemleri üzerine çalıştığı dönemlerde, çeşitli web sayfaları açarak bu sayfalar üzerinde dijital pazarlama üzerine ar-ge çalışmaları gerçekleştirmiş ve SEO, Google Adwords, WordPress, içerik hazırlama konusunda çeşitli know-howlar elde etmiştir.

2015 yılının başlarına gelindiğinde ise farklı bir tecrübe yaşamasını sağlayacak Sigma Center firması ile tanışmış ve danışmanlık sektörüne tam zamanlı olarak adım atmıştır. Hem önceki firmalarında elde etmiş olduğu tecrübeyi hem de dijital pazarlama bilgisini kullanarak; tam zamanlı olarak çalışmış olduğu kuruluşa ve danışmanlık desteği verilen kuruluşlara değer katmıştır. Google SEO, Youtube SEO, Google Adwords, Inbound Marketing ve geleneksel pazarlama yaklaşımlarını harmanlayarak sonuç odaklı çalışma kültürü elde etmesini kendisi açısından büyük bir kazanım olarak vurgulamaktadır.

2016 yılı itibariyle SEO, Google Adwords ve Dijital Pazarlama konularında freelance danışmanlık vermeye, 2017 yılı itibariyle ise de Bilgi Üniversitesi İnteraktif Pazarlama yüksek lisans programına başlamıştır.

ibrahim akşen eğitim

Google Dome‘da Google Ads’e Giriş Eğitimi’nde

wifi_lock Bu yazıya yorum yapılması editör tarafından yasaklanmıştır, anlayışınız için teşekkürler.