İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisans Programı Hakkında

tarafından
25
İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisans Programı Hakkında

interaktif pazarlama yüksek lisans programıİnteraktif Pazarlama yüksek lisans programı hakkında bir yazı yazmak istedim çünkü Bilgi Üniversitesi ve Next Akademi tarafından düzenlenen bu eğitim programının ülkemizde çok da benzeri olduğunu düşünmüyorum. Yeni nesil pazarlama aktivitelerinin içerisinde bulunacak olan her marketing odaklı çalışanın katılmasının büyük artılar katacağına şüpheniz olmasın. Öğrencisi olduğum interaktif pazarlama yüksek lisans eğitimi ile ilgili görüşlerin ayrıntılarına yazımdan ulaşabilirsiniz.

İnteraktif Pazarlama Nedir? Neden İnteraktif Pazarlama?

İnteraktif Pazarlama yüksek lisans programını anlatmadan önce  interaktif pazarlama nedir? ya da klasik pazarlamadan ne farkı vardır? Neden interaktif pazarlama üzerine bir eğitim almalıyım? gibi sorularınız oluşacaktır. Araştırma yaptığım dönemlerde benim de aklımda bu deli sorulardan oluşmuştu.

interaktif pazarlama nedirİnteraktif pazarlama, en basit haliyle pazarlama aktivitelerinin etkileşimli kılınması yoluyla yapılmasıdır. Örneğin hayatımıza girmiş olan QR kod okutulara yapılan kampanyalar, hashtag üzerinden yapılan yarışmalar ya da Shazam ile televizyon programlarının bir arada kullanılarak yapıldığı çekilişler vb. birçok şey interaktif pazarlama tanımı içerisinde değerlendirilmektedir.

Neden İnteraktif Pazarlama?

İnternetin hayatımıza girmesi ile yeni bir dönem başladı ve her yıl büyük bir hızla hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Tabiri caizse günümüzün yeni elektriği oldu. Böyle bir ortamda insanlar farklı uygulamalar kullanıyor, birbirleriyle ve cihazlarla olan etkileşimleri artıyor. Böylesi bir değişim içerisinde yalnızca geleneksel pazarlama kanalları ile yetinmek bizi bir adım öteye taşıyabilir mi? Sorunun cevabı burada gizli.

İnteraktif Pazarlama Yüksek Lisans Programı Detayları

Kavramı öğrendikten sonra yüksek lisans ile ilgili detaylara girmek gerekiyor. Bu detaylar içerisinde yüksek lisans ücretleri, ders veren kişiler, bize neler kazandıracak vb. konulara değineceğim.

Akademik Kadrosu Hakkında

Interactive Marketing master programı, birbirinden değerli öğretim görevlilerini barındırıyor. Herbirinin ismi saya saya bitmeyecek sağlam bir kadrosu var. Eğitmenlerin hepsi iş hayatının içerisinde yer alan ve başarıları ile herkesin dinlemek isteyeceği kişiler. Ayrıca sabit olan bu kadro dışında her cumartesi günü sektör içinden üst düzey yöneticilerin katılımı ile Next Talks adında dersler düzenleniyor. Üst düzey firmaların yöneticileri olan kişilerden, karşılaşmış oldukları problemlere veya iş yönetimlerine nasıl bir bakış açısı ile yaklaştıkları vb. konularında bilgiler edinebiliyorsunuz.

Yüksek Lisans Ücreti

Standart üniversitelerle karşılaştırıldığında biraz pahalı bir bölüm. 2017 yılı bahar dönemi için peşin fiyatı 28.950 TL idi. 18 takside böldürerek aylık 1800 TL taksitlerle 32.400 TL bedelle de kayıt olma şansınız var. Ücret ilk bakıldığında biraz pahalı gelebilir fakat gerek eğitmen kadrosu, gerek ise okulun sağladığı şartları düşününce ödenebilecek bir rakam olduğunu belirtmekte fayda var.

Yüksek Lisansa Kabul & Kayıt Şartları

İnteraktif Pazarlama Yüksek lisans başvurusu yapmanız için ALES veya YDS gibi bir  koşul aranmıyor. 4 yıllık eğitim veren herhangi bir lisans programından mezun olmanız yeterli. Pazarlama ile ilgili olduğunu düşünerek bu işi işletme mezunları yapar gibi bir yanılgıya kapılmayın. Ben dahil birçok mühendis, lojistikçi, girişimci vb. birçok kişi bu programa başvuruyor. Üniversite diplomanız, başvuru formunuz ve kayıt ücretiniz ile birlikte kayıt zamanları içerisinde başvurunuzu gerçekleştirirseniz interaktif pazarlama yüksek lisans eğitimine kayıt olmamanız için bir engel yok.