SEO Danışmanlık Ücretleri

tarafından
25
SEO Danışmanlık Ücretleri

SEO danışmanlık ücretleri yazısı bu konuda fiyatları öğrenmek isteyen kişi ve kuruluşlar için hazırlanmıştır. Aşağıda belirteceğim fiyatlar doğrultusunda bir arama motoru optimizasyonu bütçesi öngörebilirsiniz. Ücretler, web sitenin genel durumu, danışmanın tecrübesi ve danışmanlık alacak kuruluşun hedeflediği  konuma göre değişkenlik göstermektedir. SEO fiyatları belirlenirken bir danışman hizmet vereceği web sayfasının genel, sektör ve rakip analizini gerçekleştirir. Sektör ve rakiplerin zorlu olması; harcanacak çabayı fazla kılacağından SEO danışmanlık ücretleri de buna paralel artış gösterecektir. Ya da sadece site içi SEO yapılarak üst sıralara çıkarılabilecek bir web sayfası çok daha az çaba gerektireceği için SEO danışmanlığı fiyatları da daha düşük olacaktır.

SEO Danışmanlık Ücretleri İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

seo danışmanlık ücretleriSEO danışmanlığı fiyatları için araştırma yaparken göreceksiniz ki birçok freelance seo danışmanı ya da SEO danışmanlığı üzerine çalışan ajans var. Her birisinin size sunacağı onlarca referans da olabilir. Bu şahıs ya da ajanslardan size garanti çalışmayı vaad edenler de olacaktır; hiçbir sorumluluk almak istemeyenler de. Tecrübelerimiz dahilinde gördük ki garanti vererek çalışanların büyük çoğunluğu Google’ın illegal olarak belirlemiş olduğu yöntemleri kullanarak sizleri zirveye taşıyor. Tabi bu açıdan yaklaşırsak verilen garantiye uyulmuş oluyor fakat proje bitiminde Google yapılan illegal çalışmaları tespit ederek sizi cezalandırdığında sonuçlar hiç de iç açıcı olmuyor. Web sitenizi kara listeden çıkarmak, eski sıralamalarını kazandırmak eskisinden daha maliyetli olduğu için; alacağınız SEO danışmanlığı fiyatları da bu ölçüde artış gösteriyor. Dolayısı ile;

  • Garantili SEO çalışması yapanlardan uzak durun,
  • Referanslarını sunan kişi/firmaların çalışmaları nasıl gerçekleştirdiğini sorgulayın,
  • Her zaman ucuz kötü; pahalı ise en iyisi olmayabilir,
  • SEO danışmanlığı almadan önce sorgulama yapacak kadar SEO öğrenin.

SEO Fiyat Teklifi Mi Alacaksınız?

SEO danışmanlık ücretleri araştırması yapıyor ve SEO fiyat bilgisine ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki tablodan bir fikir edinebilirsiniz.

 

Temel Genel İleri
Site İçi SEO X X X
Genel Site Dışı SEO X X
Rekabetçi Site Dışı SEO X
Ücretlendirme 350 $ 500 $ Teklif Alın

SEO danışmanlığı ve ücreti konusunda bilgi almak için iletişime geçiniz.